Dlaczego trzeba nosić wygodne buty w pracy?

2017-11-09
Dlaczego trzeba nosić wygodne buty w pracy?Kto choć raz nabawił się podczas dyżuru odcisków na stopach, ten doskonale wie, jak ważną rolę odgrywa wygodne obuwie. Jest to istotne zwłaszcza w szpitalach i przychodniach, gdzie podczas 12-godzinnego dyżuru, pokonuje się wiele kilometrów wędrując tam i z powrotem po korytarzach i schodach.




Rodzaj obuwia ma znaczenie!

Służbowe buty muszą być wygodne, w przeciwnym razie bardzo szybko można nabawić się odcisków, haluksów, bólów stawów czy ostróg piętowych. Przyczyną takiego stanu może być źle dopasowany rozmiar buta, niskiej jakości materiały, zbyt sztywna lub zbyt giętka konstrukcja i wiele innych drobiazgów, wpływających na to, czy but nadaje się do codziennego użytku, czy też można go od razu wyrzucić do kosza.



Obuwie dla służby zdrowia

Obuwie medyczne dla lekarzy i pielęgniarek powinno charakteryzować się adekwatnymi parametrami i atestami. W teorii można kupić buty za 20 zł z chińskiego sklepu, jednak taka decyzja bardzo szybko się na Tobie  zemści. W przypadku skręcenia kostki lub innego urazu, ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania ze względu na brak obuwia dostosowanego do warunków pracy.

Buty dla personelu medycznego

Oprócz parametrów wytrzymałościowych i atestów, którymi opatrzony jest dany model, buty należy dobierać do warunków miejsca pracy. Noga musi być chroniona, ale też powinna oddychać. Nie ma nic gorszego niż 12 godzin dyżuru, w ciężkim zabudowanym bucie, który jest idealny do pracy w warunkach terenowych, ale już na oddział się zupełnie nie nadaje.

Dobierając model buta, warto rozważyć kilka propozycji:
  • Najbardziej uniwersalną formą buta jest obuwie medyczne multifunkcjonalne damsko-męskie, typu adidas. Bardzo wygodne, z antypoślizgową podeszwą i wkładką oddychającą. Oprócz komfortu użytkowania i trwałości, but ten charakteryzuje się także modnym i atrakcyjnym wyglądem.
  • Do pracy na oddziałach polecamy szczególnie obuwie damsko-męskie Ezi-Klog. Buty te są częściowo zabudowane i mają otwory wentylacyjne, dzięki którym noga się nie poci. Jest to model przeznaczony dla medyków, posiada wkładkę antybakteryjną i opatrzony jest certyfikatami, dopuszczającymi do użytku w placówkach medycznych. Nie nadaje się jednak do pokonywania długich dystansów.
  • Osobom, które cenią sobie nie tylko wygodę i funkcjonalność, ale także atrakcyjny wygląd, polecamy kolorowe obuwie medyczna Adeba.
  • Paniom, gustującym w balerinach możemy zaproponować certyfikowane baleriny medyczne Eldan, wykonane ze skóry naturalnej, z antypoślizgową podeszwą z tworzywa sztucznego.
Powyższe propozycje to tylko przykłady, gdyż w sklepie z obuwiem i odzieżą medyczną Uniformix mamy o wiele większy wybór butów dla pań i panów.





Czym kierować się podczas zakupu butów do szpitala lub przychodni?

Decydując się na zakup butów, które przecież powinny posłużyć przynajmniej przez kilka lat, warto kierować się po trosze sercem, a po trosze rozumem. Nie ukrywajmy – wygląd jest ważny, i to, jak but będzie prezentował się z całością garderoby. Kolorowe adidasy, klapki czy sandały to doskonały wybór, ale nie zapominajmy o tym, że muszą być wygodne, dobrze dopasowane i odporne na przykład na zachlapania krwią i innymi płynami fizjologicznymi.

Wygodne obuwie medyczne

Zanim zdecydujesz się na zakup buta, warto go przymierzyć i sprawdzić jak leży na nodze. Każda stopa jest inna, a but który dla kogoś będzie bardzo wygodny, dla Ciebie może już taki nie być. Osoby, które cierpią na bóle ścięgna achillesowego powinny nosić buty medyczne z podeszwą o wysokości mniej niż 2,5 cm. Z kolei buty na grubszej podeszwie będą lepszym wyborem dla stóp z ostrogą piętową, a osoby z haluksami powinny zdecydować się na buty o nieco szerszej konstrukcji, bez szwów w okolicach śródstopia.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017

Polecane

pixel