Ciepłe polary dla personelu medycznego
2017-10-19

Co o polarze warto wiedzieć?
Polary są tak powszechne, że właściwie nie zdajemy sobie sprawy, że jest to stosunkowo nowy wynalazek odzieżowy. Pierwszy prototyp tego materiału powstał 1979 roku w laboratoriach firmy Malden Mills w USA i został zaprojektowany na wzór futra niedźwiedzia, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, niską chłonnością wody (materiał hydrofobowy) oraz niewielką wagą.Polary medyczne dla lekarzy i pielęgniarek
W ciągu kilkudziesięciu kolejnych lat, podstawowy prototyp tkaniny polarowej był wielokrotnie ulepszany. Obecnie produkowane są różne rodzaje polarów, od tych zwykłych, aż po polary nowej generacji, wykonywane w trójwarstwowej technologii, zapewniające perfekcyjną termoizolację nawet w ekstremalnych warunkach.Na potrzeby segmentu medycznego sprzedajemy bluzy polarowe, będące kompromisem pomiędzy jakością i ceną. Polary medyczne damskie i męskie Uniformix wykonane są z wysokogatunkowej tkaniny odpornej na uszkodzenia, zapewniającej ochronę przed zimnem i dobre odprowadzanie potu.
Jakie są zalety polarów?
Garderoba polarowa doskonale sprawdza się jako zamiennik kurtki i bluzy. Chroni przed zimnem i nie krępuje ruchów. Materiał ten bardzo dobrze reaguje na temperaturę i zmianę wilgoci, jest hydrofilny, a więc wchłania nie więcej niż 1% wody. Ponadto polary są elastyczne, dopasowują się do ciała i nie krępują ruchów, nie gniotą się w praniu, bardzo szybko schną i nie chłoną zapachów z zewnątrz (co jest ważne w pracy w szpitalu, gdzie rozchodzi się wiele nieprzyjemnych woni).Jaki polar wybrać?
Jak już wspomnieliśmy, na rynku można znaleźć wiele modeli polarów i bluz polarowych, które różnią się od siebie jakością i zastosowaniem. Pierwszą rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę to grubość materiału – im wyższa gramatura, tym polar jest cieplejszy- 100g/m2 – to najmniejsza gramatura polaru. Materiał jest cienki i lekki, bardzo dobry jako bluza do noszenia na co dzień, ale nie nadaje się jako wierzchnia odzież.
- 200g/m2 – polar średniej grubości, bardzo dobrze sprawdza się jako medyczna bluza polarowa na chłodniejsze dni.
- 300g/m2 – to gramatura grubych polarów, które z powodzeniem mogą pełnić funkcję wierzchniej odzieży. Często mają krój kurtek, mogą być też stosowane jako podpinka do ciepłych, zimowych ubrań.
- Inne gramatury – oprócz powyższych trzech grubości, są również gramatury pośrednie, jak chociażby w męskiej bluzie polarowej Adler o gramaturze 280g/m2.
Wygodne bluzy polarowe
Grubość materiału to nie wszystko. Na funkcjonalność i wygodę bluzy polarowej ma wpływ także jej konstrukcja. Czy w polarze zastosowano ściągacze i dodatkowe wzmocnienia? Czy bluza ma kieszenie? Jaki jest jej krój i czy ma kaptur? Dopiero odpowiadając sobie na te pytania i biorąc pod uwagę wszystkie parametry, zyskujesz pewność dobrego zakupu.Polary medyczne Uniformix – czy warto?
Ciepłe ubranie zapewnia komfort termiczny podczas pracy, a to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób pracujących na oddziale ratunkowym. Bluzy polarowe w sklepie Uniformix nie są oznaczone w żaden specjalny sposób (nie posiadają medycznych naszywek), więc można je nosić jako zwykłą odzież wierzchnią. Zaznaczamy jednak, że nie należy wykorzystywać tego samego stroju jako ubranie służbowe i codzienne.
Pokaż więcej wpisów z
Październik 2017